Zone Chapter

East Zone

SL NAME COMPANY NAME CITY
1 Mr Mukul Jaiswal Cashpor Micro Credit Varanasi
2 Mr Akhilesh Akhil Sanjivani Vikas Foundation Patna
3 Mr Sanjay Nandrajog Sahaj E-Village Limited Kolkata
4 Mr Sadanand Singh Futureage India Micro Credit Services Lucknow
5 Mr K N Tiwari Disha India Micro Credit Saharanpur
6 Mr Rajib Saha Indepay Networks Private Limited Lucknow
7 Mr U C Pandey Action for Women and Rural Development Kanpur
8 Mr Mithilesh Upadhyay Gramotthan Micro Finance Company Khushinagar
9 Mr Jayanta Gupta Samvriddhi Inclusive Growth Network Kolkata
10 Mr Animesh Naiya Dhosa Chadaneshwar Bratyajana Samity Kolkata
11 Mr Hemant Kumar Samarthan Weakling Development Foundation Jamtara
12 Mr Ajeet Kumar Singh Save Solutions Private Limited Gaya

West Zone

SL NAME COMPANY NAME CITY
1 Mr Ketan Doshi Pay Point India Network Private Limited Mumbai
2 Mr Anand Kapadia Transerv Private Limited Mumbai
3 Mr Rahul Dev Pal Vakrangee Limited Mumbai
4 Mr Naveen Surya ITZ Cash Card Limited Mumbai
5 Mr Probir Roy Paymate India Private Limited Mumbai
6 Mr Samir Garud Vodafone m-Pesa Limited Mumbai
7 Mr Manish Diwan Reliance Communications Limited Navi Mumbai
8 Mr Kiran Ramesh Yadav Dr Daulatrao Sonuji Aher Gramin Bigarsheti Sah Pat Kalwan Nasik
9 Mr Raman Lal Chhajed Shree Mahavir Nagari Sahakari Pat Maryadit Satana Nasik
10 Mr Ashok Tukaram Yadav Shree Swami Samarth Nagari Sah Pat Maryadit Kalwan Nasik
11 Mr Rajendra Bal Krishna Alai Shree Swami Samarth Vyapri Sah Pat Maryadit Satana Nasik
12 Ms Anita Sunil Mahajan Yashwantrao Chavan Nagari Sah Pat Maryadit Kalwan Nasik
13 Ms Veena Mankar Swadhaar Finserve Private Limited Mumbai
14 Mr Arun Kumar Padmanabhan Svasti Microfinance Private Limited Mumbai
15 Mr Prathamesh Kulkarni Institute Of Rural Credit & Entrepreneurship Development Sangli
16 Mr Rajesh Badakh Arthsiddhi Services Private Limited Solapur
17 Mr Anurag Gupta A Little World Private Limited Mumbai
18 Mr Dewang Narella Atom Technologies Limited Mumbai
19 Mr Rishi Gupta Fino Paytech Limited Navi Mumbai
20 Mr Paresh Rajde Suvidhaa Infoserve Private Limited Mumbai
21 Mr Komal Bharat Kothawade Ashapuri Mahila Nagari Sah Pat Maryadit Deola Nasik
22 Mr Anand Kumar Bajaj Nearby Technologies Private Limited Mumbai
23 Mr Pradeep K Sampath Tata MMP Mobiwallet Payment Systems Mumbai
24 Mr Yogesh Santram Aher Sharadrao Pawar Nagari Sahakari Pat Maryadit Deola Nasik
25 Ms Nirmala Mahila Chetna Manch Bhopal
26 Mr S K Singh Prayas Juvenile Aid Centre Gwalior
27 Mr Pramod Tiwari Anupama Human Economic Development Bhopal
28 Mr Anirudha V Mirikar Sampada Entrepreneurship & Livelihoods Foundation Ahmednagar
29 Mr Kartik Mehta Pahal Financial Services Private Limited Ahmedabad

North Zone

SL NAME COMPANY NAME CITY
1 Mr Vijay Pratap Singh Aditya Ekgaon Technologies Private Limited Delhi NCT
2 Mr Abhishek Sinha EKO India Financial Services Private Limited Gurugram
3 Mr Rahul Singh Paul Merchants Limited Chandigarh
4 Mr Anirban Roy Seed Financial Services Private Limited Delhi NCT
5 Mr Arun Grover Prayas Juvenile Aid Centre Delhi NCT
6 Mr Hem Lohani Fourth Dimension Solutions Limited Delhi NCT
7 Mr Sanjeev Vij Taraashna Services Private Limited Delhi NCT
8 Mr Santosh Jain Santosh Finlease Private Limited Delhi NCT
9 Dr Anand Shrivastav Beam Money Private Limited Delhi NCT
10 Mr Vijay Rai Glodyne Technoserve Delhi NCT
11 Ms Neha Jetley eZspend Prepaid Payment Solutions Private Limited Delhi NCT
12 Ms Seema Prem FIA technology services private limited Gurugram
13 Mr Vivek Singh Airtel Mcommerce Services Limited (Airtel) Gurugram
14 Mr Sunil Kulkarni Oxigen Services India Private Limited Gurugram
15 Mr  Nitin Gachhayat Drishtee Development and Communication Limited Noida

South Zone

SL NAME COMPANY NAME CITY
1 Mr Mahesh Jain Integra Micro Systems Private Limited Bengaluru
2 Mr Sasidhar Thumuluri Basix Sub-K itransactions Limited Hyderabad
3 Mr Sridhar K I25 Rural Mobile Commerce Services Bengaluru
4 Mr Gautam Pham Manipal Technologies Manipal
5 Mr Sridhar Rao Novopay Solutions Private Limited Bengaluru
6 Dr L H Manjunath Shri Kshetra Dharmathala Rural Development Projects Dakshina Kannada
7 Mr Rinanjan Sheelavant Nirantara Finaccess Private Limited Bengaluru
8 Mr Harish Raghu Saggraha Management Services Private Limited Bengaluru
9 Mr Sivanand Kumar Bv Gram Tarang Inclusive Development Services Private Limited Vishakhapatnam
10 Mr Jagadish Ramadugu Vaya Finserv Private Limited Hyderabad
11 Mr Chandra Mohan Malladi Tata Consultancy Services Limited Hyderabad
12 Mr Prakash Prabhu Atayati Technologies Private Limited Bengaluru
13 Mr Kamalakar Sai Palavalasa Geosansar Insurance Brokerage Private Limited Hyderabad
14 Mr Mahesh Ramachandran Commonwealth Inclusive Growth Foundation Chennai
15 Mr K Venkatesh IFMR- Rural Channels & Services Chennai
16 Mr Peter N Palaniswami Nanayasurabhi Development Financial Services Trichy
17 Dr Joslin C Thambi Bwda Finance Limited Villupuram
18 Mr Ram Annamalai Ramasamy GI Technology Private Limited Chennai
19 Mr C Jeevanandham National Mother & Child Welfare Organisation Thiruvarur
20 Mr D Selvaraj Association for Rural Development Kanchipuram
21 Mr Krishna Chandran Chemmanur Credits & Investments Limited Trissur